Buradasınız
Anasayfa > İnternetten para kazanma yolları > Blog yazarlığı ile para kazanma yolları.

Blog yazarlığı ile para kazanma yolları.

Blog Sitesi Oluşturarak Ek Gelir Sağlamak

İnternette milyonlarca site bulunmaktadır. Bunların bir çoğu çöp niteliğinde bazıları ise gerçekten dudak uçuklatan para kazanmaktadır. Sizde blog yazarlığı ile para kazanmak fikrine sıcak bakıyorsanız bu işi biraz daha detaylı inceleyelim.

 

  • Blog yazarlığı nasıl başlanmalı?

Öncelik olarak blogunuzda ne yayınlayacağınıza karar vermelisiniz. Bu site çok iyi kazanıyor bende ondan yapıyım düşüncesi çoğunlukla kötü bir fikirdir. Eğer ondan daha iyi yapabileceğinize eminseniz bu süreç çok uzun zaman alsa da başarma ihtimalinizin olduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Yetenekleriniz üzerinde durun, bununla ilgili blog yazarlığı yapın. İnsanlar bloglardan bir bilgiliyi almak için gelirler. Onlara en iyi bilgiyi siz vermelisiniz. Böylelikle diğerlerinden farklı bir yolda kendi potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Öğretmenseniz eğitim videoları, eğitim dersleri gibi hatta sınav soru ve cevapları gibi bir blog oluşturabilirsiniz. Örneği biraz zor vermemin nedeni bazı meslekler için blog yazmak çok zor olabilir.

Öğretmenlik içinde bunun bir sınırı vardır. Mesela matematik öğretmenisiniz, ve matematikle ilgili bilinmeyen az bilinen terimler formüller üzerine blog yazıyorsunuz. Ama zaten yıllar boyunca internet üzerinde bu dökümanlar hep vardı ve artıyor. Bu sizin rekabetinizi arttırır.

Bundan ziyade biraz daha günümüze yakın bloglar açmaya önem gösterilebilir. Öğretmenseniz eğer, yakın tarihli sınavlar hakkında zaten bilginiz olacaktır. Bununla ilgili blog yazarlığı yapabilirsiniz.  Memur alımları, memurluk sınav süreçleri vs. vs. gibi.

Blog yazarlığı için sitemi açmalıyım yoksa hazır bloglar mı kullanmalıyım?

Bu tamamen sizin tercihiniz ama aralarındaki farkları biraz vurgulayalım. Web siteleri bilgi dağılımı bakımından biraz daha kaliteli gözükmekdirler. Hazır sistemler örneğin blogger, blogcu gibi subdomain bloglar genellikle günümüzde paravan blog oluşturmak için kullanılmaktadırlar. Bu durum tıklanma oranlarını bile düşürmektedir. Ama yinede kaliteli bir blog oluşturursanız normal web sitelerinden daha üst sıralara da çıkabilirsiniz. Zor ama imkansız değil.

Normal siteler ise tasarım ve içerik düzenlemeleri ile tamamen özgür olacağınız için daha rahat hareket etmenizi sağlamaktadır. Maliyetli oldukları kadar kaliteleride yüksek gözükürler.

 

Makale devamı hazırlanmaktadır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ZLine
Önce karanlık vardı ışık sonradan geldi, ondandır siyahın mutlak gücü. Işık elbet bir gün söner ve güç yine siyah'a kalır. Tıpkı geceler olduğu gibi sadece karanlık hüküm sürer. Mindir savaşa başladı.

Bir Cevap Yazın

Top