Buradasınız
Anasayfa > Genel > En Etkili SEO Ayarları Ve SEO Yöntemleri

En Etkili SEO Ayarları Ve SEO Yöntemleri

Başlıca SEO ayarları

Seo ayarları başlığında topladığımız konulardan kısaca bahsedersek, web sitemizin seo analiz sonuçlarında çıktığı değerlerin arttırılmazsı, düzelmesi hataların nasıl ortadan kaldırılacağını ele alacağız diyebiliriz. Haliyle bu analizlerde sitemizin, sayfalarımızın google’da öne çıkarmak için etkili olduğu yöntemleri ölçen sistemlerdir. Bu kaynakları ele alarak tüm etkili yöntemlerden bahsedilecek sizde kendinizde olan sorunları bularak birlikte çözüme ulaşmaya çalışabiliriz.

Başlık (Title) Uzunluğu

Başlık en fazla 60 karakter uzunluğunda olmalıdır. 60 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır. Başlık uzunluğu karakter sayısından sonra  ( … ) olarak gözükeceği için zaten pekte bir etkisi olmayacaktır. Başlık seçerken içerik anlatımını başlık başında kullanmanız bunun için gereklidir.

Açıklama (Description) Uzunluğu ( SEO Ayarlarında Etkili Bir Rol Oynar)

Açıklama kısımı google aramalarında site adı ile site adresi arasında çıkan yazı kısmıdır. Bu kısım arama arama sonuçlarında makale açıklaması olarak gözüktüğü için ilk makale anahtar kelimelerinin ve açıklamanın ilk 200 karakter içinde bahsedilmesi önerilir. Bu kısımdaki yazılar arama sonuçlarında başlıklar kadar etkilidir diyebiliriz. Açıklama meta etiketi 160 karakterden az olmalıdır. 160 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.

Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu

Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.

H (Heading Tags) Etiketleri

H etiketleri H1, H2, H3 kodlarla belirlenen başlık etiketleridir. Bu etiketler konu başlıklarını belirlemek için önem sırasına göre listelenmektedir. Ana başlık ve alt başlıklar olarak kullanılmaktadır. SEO için bir makalede bu etiketlerin hepsinden en az bir kere kullanılması önerilir. Ve analiz sonuçlarınız da yükseltme göstermektedir.

Toplam Resim Sayısı ve Boyutlar

Makalelerde ve sitenizde genel olarak resimler kullanmak iyi denilebilir. Ama resim kullanırken dikkat etmek ve planlı ilerlemek gereklidir. Makaleyi tamamen resimle doldurmak bilgi sunmayacaktır ve google botlarının göreceği birşey olmayacaktır bu zararlıdır.
Resim boyutlarına özellikle önem verilmektedir. Sayfa açılma hızının artması için resimlerin kalitesinin çok bozulmadan küçük boyutlarda kullanmakta fayda vardır. Yani bir makalede yazı içinde ahşap bir evden bahsederken, full hd ahşap ev arkaplan resim koymak pek yararlı olmayacaktır. 3MB’lık bir resim eklemek sayfa boyutunuzu 3MB daha arttıracaktır bunun için küçük boyutlu optimize fotoğraflar eklemeye önem gösterin.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ZLine
Önce karanlık vardı ışık sonradan geldi, ondandır siyahın mutlak gücü. Işık elbet bir gün söner ve güç yine siyah'a kalır. Tıpkı geceler olduğu gibi sadece karanlık hüküm sürer. Mindir savaşa başladı.

4 thoughts on “En Etkili SEO Ayarları Ve SEO Yöntemleri

  1. SEO ile normal bir insandan daha mantıklı ve hızlı düşünen arama motorlarına uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ancak, her insan kandırılabildiği gibi, her arama motoru da aldatılabiliyor

  2. Bir çok kişinin yaşadığı sorunlar var seo ile ilgili artık eski yöntemler yeni gelen algoritmalar yüzünden pek sonuç vermiyor. Spamdan korumak için yapılan algoritmalar bazen organik siteleri geriletirken tamamen spam ve kopya siteleri zirveye taşıdığı da görülüyor.

Bir Cevap Yazın

Top