Buradasınız
Anasayfa > İnternetten para kazanma yolları > İnternet sitesinden para kazanmak

İnternet sitesinden para kazanmak

İnternet siteleri nasıl para kazanıyor?

Evet bir çok kişinin sorusu bu, nasıl para kazanıyor bu siteler. Benden para gidiyormu diye soranlar var biliyormusunuz!. Hayır sizden çıkan birşey yok. Sadece emeklerinin karşılığını alabilmek için küçük reklamcıklar geliyor. Tabi bazen bazı yerlerde Abartılıyor ama temel mantık bu. Sitelerde reklamları görüntülersiniz, hoşunuza bir reklam gider tıklarsınız siz oradan bilgi alırsınız diğerleride size o bilgiyi sunduğu için para kazanırlar. Aslında herkes için iyi bir şey ama bazıları bütün reklamları virüs olarak gördükleri için korkuyorlar.

Site Reklam Firmaları

İnternet sitelerinin reklam yayınlayarak para kazandığını söyledik. Evet bu şekilde reklamları sunan firmalar var ve siteniz onlarla anlaşarak reklamları yayınlıyor. Bu durumlar karşısındada para kazanıyorlar. Bu reklam firmaları kendi araları farklılıkları vardır. En büyük farklılıkları reklam türlerine ve içerik yapılarına göre farklı kategorilere hitap etmeleridir. Bir birinden farklı konuları birisi kabul ederken bazıları kabul etmiyor bu nedenle birden çok reklam firması oluşmuş durumdadır.

Google Adsense

Reklam firmalarının kralı olarak bilir diyebiliriz. İnce eleyip sık dokuyan en çok kazandıran ama reklam almak o kadarda zor bir firmadır. Biz bu makaleyi yazarken hale alamadık bir çok site kurmamıza rağmen. O kadar diyebiliriz, nasipse bunda alırız inşallah. Zaten bir zaman sonra diğer reklam firmalarından kazansanız bile bir kuyruk acısı oluyor ve sırf google’dan reklam alacağım diye siteler kurmaya başlıyorsunuz. Bizim gibi. Site yapısına ve içeriğe çok önem verir. Reklam düzenine göre, sahte tıklamalara göre banlanmalar olmaktadır. Adult içeriğe kesinlikle izin verilmez.

Adcash

Bizim gözümüzde Google Adsense’den sonra gelen reklam firmasıdır. Google kadar dikkat etmesede kendince kuralları vardır. Yeni açılan siteye hemen reklam vermez ama bir süre sonra gelişme aşamasındaki siteye kendini geliştirmesi için bir şans verir. Kazanç oranları google’a göre düşüktür ve Site under dediğimiz pop-up reklamlar mantığı ile çalışmalarda reklam gelirleri artış gösterir.

Diğer reklam firmalarını google’da arayarak güncellerini öğrenebilirsiniz.

Sitenizde Tanıtım Makalesi Yayınlayarak Para Kazanabilirsiniz.

Web siteniz bir seviyeye geldikten sonra insanlar SEO çalışmaları için sizden tanıtım yazısı isteyeceklerdir. Bu tanıtım yazılarını sitenizde yayınlayarakta para kazanabilirsiniz.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ZLine
Önce karanlık vardı ışık sonradan geldi, ondandır siyahın mutlak gücü. Işık elbet bir gün söner ve güç yine siyah'a kalır. Tıpkı geceler olduğu gibi sadece karanlık hüküm sürer. Mindir savaşa başladı.

Bir Cevap Yazın

Top